Kilo vermenin faydaları

Kilo verme konusu hep gündem kalacak. Fakat kilo vermenin en büyük suçlusu, bunun motivasyonunu bulmaktır. Kilo son derece istikrarsız bir değerdir. Bu değeri sabitlemek, durmadan canınız ne isterse onu yeme arzunuzu alt etmeden ve içsel kilo verme motivasyonunu bulmadan mümkün değildir. Kim ne derse desin, normal yaşantınızı sekteye uğratan fazla kilolar hep aynı sebeplere tepki olarak ortaya çıkar. En temel ve yaygın olanları listeledik.

“Biraz kilo almışsın!” Hangimiz bu sözleri duymak ister, özellikle de sevdiklerimizden? Maalesef çevremiz her zaman kibar insanlarla ya da sadece iyiliğimizi isteyenlerle çevrili olmuyor. Görünümüne çok fazla önem vermeyen insanlardan biri olsanız bile diğer insanların hakkınızda ne söylediklerini mukakkak umursuyorsunuzdur ve bu dönüp dolaşıp aklınıza takılır, er veya geç sizi “Ya doğruysa?” diye düşünmeye sevk eder. Anlaşılan o ki, başkalarının hakkımızda ne düşündükleri çoğu zaman kilo verme motivasyonun kendisini sağlıyor ve bu pek çok kadın dietlerine devam etmek ve düzenli spor yapmak için buna ihtiyaç duyuyorlar.

“En sevdiğim kıyafete sığamıyorum!” Eğer kaba arkadaş veya akraba probleminiz yoksa bu sefer birkaç kilo aldığınızı giysileriniz söyleyebilir. Eğer geçen yıl her şey üzerinize mükemmel uyuyorduysa ama şimdi en sevdiğiniz giysinin fermuarını zor kapatıyorsanız ya da içine bile giremiyorsanız muhtemelen durumunuzu gözden geçirme zamanı gelmiş demektir. Eğer tabii sadece ve sadece fiziğinizi gerçekten önemsiyorsanız. Bunu önemsemeyen ve büyük olasılıkla bu yüzden daha mutlu olan, hayatları sürüp giden ve başka şeyleri dert eden dışarda pek çok kadın var. Dolayısıyla, yenisini almak yerine en sevdiğiniz giysiye sığabilmek, kilo verme motivasyonu olarak hem çok önemlidir hem de objektiftir.

“Plajda güzel fotoğraflar çektirmeyi dört gözle bekliyorum!” Yaz, güneş, deniz… Hepimiz “Pekiyi” görünmek isteriz, ki erkekler hayranlık dolu bakışlarını muhteşem fiziğimizden alamasınlar ve kız arkadaşlarımız mayomuzun vücudumuza nasıl iltifat ettiğini görsünler. Bu en iyi kilo verme motivasyon değilse nedir? Plaj en küçük bir hatanın bile tüm açıklığı ile görünür olduğu yerlerden biridir. Bronzlaşmış teninizin yanı sıra, sıcak kumların üzerinde adeta podyumdaymış gibi yürümek ve muhteşem fiziğinizle fiyaka atmak için vücudunuzla önceden ilgilenmeye başlamanız gerekir.

“Ne zaman birkaç basamak tırmansam nefes nefese kalıyorum!” Aramızdaki dolgun vücuda sahip “şanslılar” size kesinlikle söyleyebilirler ki o birkaç ekstra kilo sadece bir estetik sorunu değil aynı zamanda çeşitli sağlık sorunlarının da temel sebebidir. Örneğin: varisli damarlar, şişlik, nefes darlığı, şeker hastalığı, kalp ve hormonsal sorunlar (tiroid, pankreas, yumurtalık, vb.). Sağlık en önemli kilo vermek motivasyonlarından bir tanesidir ve kimse bunun aksini söyleyemez. Doktorlar aşırı kilo rahatsızlığından muzdarip kişilere genellikle iyileşmeleri için takip edecekleri yolda en önemli noktanın fazla kilolarını vermek olduğunu söylerler. Fazla kilolarlardan kurtulmak vücudunuzun daha hafif hissetmesini sağlar ve iskeletiniz dahil tüm organlar üzerindeki baskıyı kaldırır; bu da sağlık durumunda temel değişiklikler getirir.

“Hanımefendi, telefon numaranızı öğrenebilir miyim?” Sağlık konusunun dışında kilo verme motivasyonunu etkileyen en önemli faktör, kadınların erkekler için daha çekici olma arzularıdır. Biz ne düşünürsek düşünelim, maalesef kadınlar çoğu zaman dış görünüşleri ile değerlendiriliyorlar. Her zaman değil ama çoğu durumda. En başında erkekler bizi görüntümüzle değerlendiriyorlar ve ancak ondan sonra “zengin ve derin iç düyamızı” öğrenmekle devam ediyorlar. Dış görünümün önemli olmadığını söyleseler bile bu sözlerine şüpheyle yaklaşmak gerekir. Bir kadın her zaman güzel ve arzu edilir görünmelidir ve işte bu kesinlikle en iyi kilo verme motivasyonlarından biridir.

greencoffeepreview

Green coffee – Phương pháp tốt nhất chữa béo phì

Các phương pháp giảm cân thu hút ngày càng nhiều lượng người quan tâm trên toàn thế giới, nhưng việc ...
Read More
gojiberries

Goji çilekleri. Herhangi bir diyet olmadan zayıflama.

Birçok şişman insan için sorun, sadece sağlıklı yemek yiyebilme şanslarının olmamasıdır. Diyetisyenler senelerce zayıflamanın çaba göstermeden, çalışmadan ve kendi kendine ...
Read More
Chocolate slim

Chocolate Slim kullanarak, hiçbir çaba harcamadan harika bir vücut

Diyetler, fiziksel egzersizler, ilaçlar ve estetik ameliyatlar... Kadınların karın ve bel çevrelerindeki yağları eritmek, portakal kabuğu görünümündeki ciltlerini pürüzsüzleştirmek ve ...
Read More